8.5.2018 je bila za vse učence, ki so v šolskem letu 2017/2018 obiskovali izven-šolsko dejavnost »Dopolnilni pouk slovenskega jezika in kulture«, organizirana zaključna ekskurzija.

Odpeljali smo jih v glavno mesto Slovenije – Ljubljano. Najprej smo občudovali živali v ljubljanskem živalskem vrtu, nato smo se sprehodili skozi center mesta in se za konec z vzpenjačo povzpeli na ljubljanski grad. Na poti domov smo se ustavili še v Trojanah, kjer smo uživali v slastnih trojanskih krofih.

Ekskurzija je bila za vse udeležence brezplačna, za kar smo izredno hvaležni Zavodu Republike Slovenije za šolstvo, Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport ter Inštitutu za narodnostna vprašanja, ki so nam to omogočili. Bil je lep, sončen dan, poln doživetij, ki se bodo zasidrali v spomine.